Zážitkový úvod do ACTu

Zážitkový úvod do ACT-u (Terapie přijetí a odhodlání)

pro psychology a pracovníky pomáhajících profesí

Tento kurz Vás provede teoretickými základy Terapie přijetí a odhodlání, stručně Vám vysvětlíme filosofické kořeny tohoto přístupu, a představíme vám množství praktických metod a technik, které si na sobě budete moci v rámci kurzu ihned vyzkoušet zážitkovou formou.

Terapie přijetí a odhodlání (Acceptance and commitment therapy, ACT) je založená na všímavosti a spadá do tzv. třetí vlny KBT. ACT je transdiagnostický přístup, který se ve světě využívá při práci s řadou psychických problémů (např. stres, úzkosti, deprese, syndrom vyhoření, závislosti, psychózy, OCD, poruchy spánku, chronické zdravotní problémy, poruchy příjmu potravy a další), ale i pro jejich prevenci a posílení psychické odolnosti a pocitu životního naplnění. Vědecký výzkum ohledně účinnosti ACT-u zahrnuje již na 1000+ studií publikovaných v recenzovaných vědeckých časopisech.

Teoretický úvod do ACT-u zahrne následující témata:

Metody kurzu:

Tento workshop Vás provede základními teoretickými znalostmi a nabídne vyzkoušet si tento přístup prožitkovými cvičeními. V rámci cvičení a sdílení nebudete muset otevírat žádná osobní témata nebo problémy; sdílení v rámci tohoto workshopu bude čistě o prožitcích ze cvičení (jak to šlo, čeho jste si všimli, jestli vaše mysl ubíhala někam jinam). Terapie přijetí a odhodlání (ACT) spadá do třetí vlny KBT, je transdiagnostický a vědecky ověřený přístup k léčbě a prevenci různých psychických problémů a onemocnění, ale i k posílení psychické odolnosti a zdraví.

Pro koho je vhodný:

Pro psychology, psychoterapeuty, psychiatry, sociální pracovníky a další zájemce z řad pracovníků v pomáhajících profesích a chtějí ACT aktivně využívat ve své práci se svými klienty. Tento workshop je také vhodný pro studenty psychologie a nebo zájemce o ACT, kteří se chtějí o ACT-u dozvědět více nejenom teoreticky, ale i zážitkovou formou. Tento workshop není zaměřen na ukázky práce s klienty, kazuistiky, nebo jak využít dané metody s klientem. Je čistě sebezkušenostní, což ale neznamená, že metody nebude moct v práci s klienty využít.

Podmínky:

  • Minimální počet účastníků pro online workshop je 8, maximální 16.
  • Minimální počet účastníků pro prezenční workshop je 10, maximální 16.
  • Prosím, abyste vzali na vědomí, že termíny workshopů mohou být posunuty, pokud nedojde k minimální obsazenosti. Pokud se kurz bude muset posunout a nový termín se Vám nebude hodit, vrátíme Vám plnou částku zpět.
  • Pokud z jakéhokoliv důvodu se nebudete moct zúčastnit workshopu, můžete zrušit vaši rezervaci nejpozději 3 týdny před začátkem konání workshopu a vaše platba vám bude vrácena, ale snížena pouze o poplatek, který platíme rezervačnímu systému. Pokud zrušíte 3 týdny a méně před začátkem workshopu, bude Vám účtováno 15% z workshopu plus rezervační poplatek, který platíme rezervačnímu systému. Méně než 5 dní před začátkem workshopu bude stornována celá částka. V každém případě si za sebe můžete najít náhradníka.

Prezenční účast:

PPink Pardubice

1. termín 24. – 25.6.2024 (pondělí a úterý) 9 – 17 hod

2. termín 26. – 27.9.2024 (čtvrtek a pátek) 9 – 17 hod

  • Brzké přihlášení 1. termín do 10.6.2024 4200,-
  • Plná cena workshopu 2. termín od 4.9.2024 4900,-
  • Brzké přihlášení 1. termín do 10.6.2024 4200,-
  • Plná cena workshopu 2. termín od 5.9.2024 4900,-

V ceně zahrnuto:

Veškeré tištěné materiály z workshopu (prezentace a pracovní listy), kartičky hodnot, drobné občerstvení, čaj a káva.

Online:

Zoom 28. – 29.11.2024
(čtvrtek a pátek) 9-16.30 hod

V ceně zahrnuto:

Veškeré elektronické materiály z workshopu (prezentace, pracovní listy a kartičky hodnot).

Náš kontakt

Email

info@institutactplus.cz

Telefon

+420 777 067 344

Sociální sítě

Recenze

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam posuere lacus quis dolor. Donec quis nibh at felis congue commodo. Pellentesque arcu. Nulla non arcu lacinia neque faucibus fringilla. Phasellus et lorem id felis nonummy placerat. Curabitur sagittis hendrerit ante. Aliquam id dolor. Etiam egestas wisi a erat. Sed vel lectus. Donec odio tempus molestie, porttitor ut, iaculis quis, sem. Nulla pulvinar eleifend sem. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Vivamus luctus egestas leo. Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus. Sed elit dui, pellentesque a, faucibus vel, interdum nec, diam. Praesent dapibus. Nullam faucibus mi quis velit. Cras pede libero, dapibus nec, pretium sit amet, tempor quis. Proin mattis lacinia justo. Aenean vel massa quis mauris vehicula lacinia.

Jan Novák

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam posuere lacus quis dolor. Donec quis nibh at felis congue commodo. Pellentesque arcu. Nulla non arcu lacinia neque faucibus fringilla. Phasellus et lorem id felis nonummy placerat. Curabitur sagittis hendrerit ante. Aliquam id dolor. Etiam egestas wisi a erat. Sed vel lectus. Donec odio tempus molestie, porttitor ut, iaculis quis, sem. Nulla pulvinar eleifend sem. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Vivamus luctus egestas leo. Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque, velit turpis volutpat ante, in pharetra metus odio a lectus. Sed elit dui, pellentesque a, faucibus vel, interdum nec, diam. Praesent dapibus. Nullam faucibus mi quis velit.

Karolína Stará