Weby

Asociace pro kontextuální behaviorální vědu – je mezinárodní profesní organizace vědců, výzkumných pracovníků, psychologů, terapeutů, pedagogů, studentů a zájemců o kontinuální profesní vzdělávání v oblasti kontextuální behaviorální vědy. V současné době má přes 9200 členů, kteří sdílí odhodlání využívat nejnovějších vědeckých poznatků a klinicky ověřených metod pro zmírňování a prevenci psychického utrpení. Pro členy asociace je zde ke stažení velké množství materiálů – terapeutické manuály a protokoly, diagnostické materiály, dotazníky, odborné prezentace a příspěvky ze světových konferencí v angličtině i dalších světových jazycích.

Russ Harris – lékař, psychoterapeut, kouč a lektor ACT-u
Russ vedl přes 700 workshopů, napsal několik světových bestsellerů, např. ACT jednoduše (brzy vyjde i v češtině), Past (na) štěstí.
Russ má schopnost předat složité psychologické procesy v jednoduchém a lehce pochopitelném stylu, kterému porozumí snad každý. Samy jsme se zúčastnili většiny jeho workshopů a pokud umíte anglicky, tak vám je doporučujeme.

David Gillanders –školení na Vimeo, včetně Intro to RFT, ACT model, Vyšetření a konceptualizace případu dle ACTu, a videa hraní rolí

Praxis CET – školící centrum a také youtube kanál s videi o ACTu, na kterých jsou zakladatelé a nejznámější školitelé tohoto přístupu

Language as intervention – Matthew Villate, spoluautor knihy Mastering the Clinical Conversation

Portland Psychotherapy – web s různými nahrávkami cvičení na 6 procesů ACTu