Jestli jsou ještě volná místa zjistíte kliknutím na tlačítko; pokud vás pustí k rezervaci, máte své místo jisté 🙂

 

 

Zážitkový úvod do ACT-u (Terapie přijetí a odhodlání)
pro psychology a pracovníky pomáhajících profesí

Tento kurz Vás provede teoretickými základy Terapie přijetí a odhodlání, stručně Vám vysvětlíme filosofické kořeny tohoto přístupu, a představíme vám množství praktických metod a technik, které si na sobě budete moci v rámci kurzu ihned vyzkoušet zážitkovou formou. Toto školení je zaměřeno na sebezkušenost s metodami ACTu, která je v ACTu důležitá a pomůže vám se rozhodnout, jestli chcete o tomto terapeutickém přístupu zjistit více. Tento workshop není zaměřený na ukázky práce s klienty nebo strukturu ACT konzultací. 

Terapie přijetí a odhodlání (Acceptance and commitment therapy, ACT) je založená na všímavosti a spadá do tzv. třetí vlny KBT. ACT je transdiagnostický přístup, který se ve světě využívá při práci s řadou psychických problémů (např. stres, úzkosti, deprese, syndrom vyhoření, závislosti, psychózy, OCD, poruchy spánku, chronické zdravotní problémy, poruchy příjmu potravy a další), ale i pro jejich prevenci a posílení psychické odolnosti a pocitu životního naplnění. Vědecký výzkum ohledně účinnosti ACT-u zahrnuje již na 1000+ studií publikovaných v recenzovaných vědeckých časopisech.

Co bude náplní kurzu

Teoretický úvod do ACT-u zahrne následující témata:

 • Behaviorální kořeny ACT-u a teorie vztahových rámců
 • 6 základních terapeutických procesů ACT-u
 • Co je psychická pružnost
 • Povaha psychického utrpení podle ACT-u
 • Laskavost v ACT-u
 • Nástroj / pracovní list „ACT Matrix“
 • Kompetence a postoj ACT terapeuta

Metody kurzu:

 • Teoretické přednášky
 • Zážitková cvičení a dobrovolné sdílení prožitků
 • Nácvik praktických dovedností
 • Sebereflexe
 • Aktivní diskuze

Tento workshop Vás provede základními teoretickými znalostmi a nabídne vyzkoušet si tento přístup prožitkovými cvičeními. V rámci cvičení a sdílení nebudete muset otevírat žádná osobní témata nebo problémy; sdílení v rámci tohoto workshopu bude čistě o prožitcích ze cvičení (jak to šlo, čeho jste si všimli, jestli vaše mysl ubíhala někam jinam). Terapie přijetí a odhodlání (ACT) spadá do třetí vlny KBT, je transdiagnostický a vědecky ověřený přístup k léčbě a prevenci různých psychických problémů a onemocnění, ale i k posílení psychické odolnosti a zdraví.

Pro koho je kurz vhodný:

Pro psychology, psychoterapeuty, psychiatry, sociální pracovníky a další zájemce z řad pracovníků v pomáhajících profesích a chtějí ACT aktivně využívat ve své práci se svými klienty. Tento workshop je také vhodný pro studenty psychologie a nebo zájemce o ACT, kteří se chtějí o ACT-u dozvědět více nejenom teoreticky, ale i zážitkovou formou. Tento workshop není zaměřen na ukázky práce s klienty, kazuistiky, nebo jak využít dané metody s klientem. Je čistě sebezkušenostní, což ale neznamená, že metody nebude moct v práci s klienty využít.

 


Online účast:

Zoom
11. – 12. 12. 2023 (pondělí a úterý) –
pro velký zájem jsme navýšily kapacitu workshopu

V ceně jsou zahrnuty:
Veškeré elektronické materiály z workshopu (prezentace, pracovní listy a kartičky hodnot)

 

Prezenční účast:

11. – 12. 1. 2024 (čtvrtek a pátek) 

P-Pink Pardubice, Jana Palacha 363

4200 Kč pro brzké přihlášení do 20.12.2023
4900 Kč plná cena workshopu od 21.12.2023

V ceně jsou zahrnuty:
Veškeré tištěné materiály z workshopu (prezentace a pracovní listy), kartičky hodnot, drobné občerstvení, čaj a káva.

 

Pro dotazy prosím použijte email:
info@institutactplus.cz

 

Podmínky:
 • Minimální počet účastníků pro online workshop je 8.
  Minimální počet účastníků pro prezenční workshop je 8, maximální 20.
 • Prosím, abyste vzali na vědomí, že termíny workshopů mohou být posunuty, pokud nedojde k minimální obsazenosti. Pokud se kurz bude muset posunout a nový termín se Vám nebude hodit, vrátíme Vám plnou částku zpět.
 • Pokud z jakéhokoliv důvodu se nebudete moct zúčastnit workshopu, můžete zrušit vaši rezervaci nejpozději 3 týdny před začátkem konání workshopu a vaše platba vám bude vrácena, ale snížena pouze o poplatek, který platíme rezervačnímu systému. Pokud zrušíte 3 týdny a méně před začátkem workshopu, bude Vám účtováno 15% z workshopu plus rezervační poplatek, který platíme rezervačnímu systému. Méně než 5 dní před začátkem workshopu bude stornována celá částka. V každém případě si za sebe můžete najít náhradníka.