Tento kurz je určen pro výživové poradce, sportovní kouče a další profesionály, kteří pracují s lidmi v oblasti výživy, hubnutí a zdravého životního stylu, ale i pro zájemce z řad široké veřejnosti, kteří se zajímají o to, jak zhubnout a udržet si zdravou váhu, anebo jak si dlouhodobě udržet zdravý životní styl.

V rámci tohoto kurzu vám představíme vědecky podložené psychologické principy, které vám mohou pomoci s vaším vlastním přístupem k výživě a zdravému životnímu stylu, ať už jste příznivcem keto-diety, veganské stravy nebo chcete jen omezit sladké a začít se více hýbat. Tento kurz vám nepředstaví žádný konkrétní výživový program, plán hubnutí anebo nějakou novou trendy dietu. Často totiž víme, co bychom měli dělat, ale prostě to neděláme, nemůžeme se přinutit… v tomto kurzu se podíváme na to, proč naše nejlepší úmysly selhávají, a rozebereme si hubnutí a zdravý životní styl po psychologické stránce.

V kurzu se zaměříme na otázky jako:

  • Jak efektivně zvládat svoje chutě a předcházet emočnímu jezení
  • Jak se motivovat, i když se nám nechce
  • Jak si udržet motivaci i přes všechny překážky a občasné pády do starých zajetých kolejí
  • Jak se nepřejídat a přestat sabotovat svoje nejlepší úmysly
  • Jak získat kontrolu nad tím, jak se chováme, a začít dělat to, o čem víme, že je pro nás dobré
  • Jak si uvědomit, co je pro nás v životě opravdu důležité a jak si nastavit smysluplné cíle
  • Jak předejít jo-jo efektu

Psychologické principy, které vám v tomto kurzu představíme, vycházejí z nejnovějšího vývoje v rámci kognitivně-behaviorálních přístupů (tzv. třetí vlny kognitivně behaviorálních terapií), které se zakládají na všímavosti (mindfulness) a zaměřují se na aktivní jednání, které je pro nás dlouhodobě přínosné, smysluplné a naplňující. Ve světě se tyto principy používají při práci s různými psychickými problémy (deprese, úzkosti, stres, trauma atd.), ale využívají se i pro prevenci psychických problémů a podporu vyšší psychické odolnosti (resilienci), pro lepší pracovní a sportovní výkonnost a nebo v rámci výživového poradenství. Vědecký výzkum ohledně účinnosti těchto principů zahrnuje již přes 600 vědeckých studií a uvádí, že nám tento přístup může nejen pomoci udržet si zdravější váhu, ale také žít smysluplnější, naplněnější a vitálnější život.

Kdy:

čtvrtek 4. a
pátek 5.11. 2021 od 9 – 16 hod

Kde:

ZOOM – odkaz Vám zašleme den předem na Vámi uvedený email

Cena kurzu:

registrace do 12.11.2021    2900 Kč
registrace od 13.11.2021    3200 Kč

Minimální počet účastníků je 5, maximální 16.

Pokud z jakéhokoliv důvodu se nebudete moct zúčastnit workshopu, můžete zrušit vaši rezervaci nejpozději 3 týdny před začátkem konání workshopu a vaše platba vám bude vrácena. Pokud zrušíte 3 týdny a méně před začátkem workshopu, bude Vám účtováno 15% z workshopu a méně než 5 dní před začátkem workshopu bude stornována celá částka. V každém případě za sebe můžete poslat náhradníka. 

Prosím, abyste vzali na vědomí, že termíny workshopů mohou být posunuty, pokud nedojde k minimální obsazenosti. Pokud se kurz bude muset posunout a nový termín se Vám nebude hodit, vrátíme Vám plnou částku zpět.